foto
Bezpieczeństwo na Przystanku Woodstock

W związku z napływającymi do nas zapytaniami dziennikarzy na temat okoliczności występu zespołu Prodigy na Festiwalu Woodstock w dniu 6 sierpnia, Charm Music jako agencja bookująca w/w zespół na Festiwal niniejszym oświadcza:

Przystanek Woodstock jest wspaniałym i unikatowym wydarzeniem i nie mamy wątpliwości, że jego organizatorzy mają jak najlepsze intencje. Jesteśmy zadowoleni z naszej tegorocznej współpracy z organizatorami Festiwalu, jednak z istotnym zastrzeżeniem: niezapewnienie barierek przed sceną sprawia, że Festiwal nie spełnia wymogów bezpieczeństwa, praktykowanych dziś na całym świecie przy organizacji tego typu imprez masowych i naraża publiczność na niepotrzebne ryzyko. Mamy nadzieję, że to się zmieni w przyszłych latach. Wszystkie masowe imprezy niosą ze sobą element ryzyka, którego nie udaje się całkowicie wyeliminować, ale podstawowym obowiązkiem każdego organizatora imprezy – czy to jest koncert klubowy, czy wielki festiwal – jest zminimalizowanie ryzyka.

Kwestia, jakie są najlepsze obecnie praktyki w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa publiczności jest i powinna być tematem formalnej debaty i w tym względzie polegamy na ustaleniach lepszych od siebie ekspertów. Jeżeli najbardziej doświadczeni w branży producenci i funkcjonariusze do spraw bezpieczeństwa dochodzą do wspólnego wniosku (ujętego w wytycznych i w przepisach brytyjskiego HSE – to taki odpowiednik polskich przepisów BHP – dotyczących organizacji koncertów), że, na przykład, barierki są konieczne przed sceną o określonej wielkości (co też wynika z różnych doświadczeń), to naszym obowiązkiem jest nie tylko podporządkować się temu przepisowi, ale też zadbać o dodatkowe środki bezpieczeństwa, biorąc pod uwagę charakter imprezy, lokalizację, pogodę itp.

O ile nam wiadomo, pojawiła się pogłoska, że ktoś z agencji Charm Music zaaprobował fakt rezygnacji z użycia barierek przed koncertem The Prodigy. Nic podobnego nie miało miejsca. Nikt z Charm Music nigdy nie powiedział, że można się bez nich obyć. Wymóg ustawienia barierek był jednoznacznie określony w tej części zawartego z The Prodigy kontraktu, który reguluje sprawy techniczne występu (tzw. rider) i który został pisemnie zaaprobowany przez WOŚP wiele miesięcy przed koncertem.


Nick Hobbs

Charm Music Poland

powrót
Dotychczas...
The National
COS Torwar / 2019-11-25
Warszawa
Dead Can Dance
COS Torwar / 2019-06-22
Warszawa
Dead Can Dance
COS Torwar / 2019-06-21
Warszawa
Deus
B90 / 2019-05-02
Gdańsk
Steve Hogarth
Stary Maneż / 2018-12-15
Gdańsk
Ed Sheeran
PGE Stadion Narodowy / 2018-08-12
Warszawa
Ed Sheeran
PGE Stadion Narodowy / 2018-08-11
Warszawa
Gogol Bordello
Eter / 2013-06-19
Wrocław / Booking
Gogol Bordello
Stodoła / 2013-06-18
Warszawa / Booking
Dead Can Dance
Dom Muzyki i Tańca / 2013-06-14
Zabrze / Booking
Dead Can Dance
Opera Leśna / 2013-06-12
Sopot / Booking
Dead Can Dance
Hala Stulecia / 2013-06-11
Wrocław / Booking
The Offspring
Orange Warsaw Festival / 2013-05-26
Warszawa / Booking
Cypress Hill
Orange Warsaw Festival / 2013-05-26
Warszawa / Booking
Fatboy Slim
Orange Warsaw Festival / 2013-05-26
Warszawa / Booking
>>

Home | O nas | Galeria | Partnerzy | Kontakt
© 2009 copyright by charmmusic.pl